Zpět do obchodu
 
 

Jak vybrat masážní válec

 

 

 

 

 

 

Masážní válec využívají sportovci na všech výkonnostních úrovních, fyzioterapeuti, lektoři pilates a jogy k regeneraci svalů a zvýšení rozsahu pohybu. Technika masáže za použití masážního válce je nazývána jako automasáž, odborně nazývána také jako self-myofascial release (SMR). Zajímá Vás jestli a jak tato technika funguje? Přečtěte si tento stručný článek

 

Masážní válce vybírejte dle:

Masážní plochy:

Na výběr máte ze tří masážních ploch. Tuhé obdélníky simulují doteky prstů, malé hrbolky napodobují konečky prstů a velké měkké plochy jsou jako dotek dlaně.

Ceny:

Cena vždy vypovídá o kvalitě zboží. Zvažte, jakou sumu jste ochotni do masážních pomůcek investovat. U levnějších produktů ušetříte pouze krátkodobě. Vybírejte tedy i v závislosti na tom, jak pravidelně budete masážní válec využívat. Častější využívání si zaslouží kvalitnější masážní válec. 

Velikosti:

Nejčastěji používané jsou velikosti 45 cm vhodné na masáž všech svalových partií. Pěnové válce s délkou cca 60 cm jsou určeny pro cvičení pilates. Zároveň jsou tyto válce měkčí.

 

  • Pokud jste začátečníci s masážními válci doporučujeme Vám ze začátku zvolit měkčí variantu bez hrbolků. Postupem času můžete přejít na tvrdší masážní válce s hrbolky.
  • Pokud již masážní válec používáte nějakou dobu a už to není ono, vyzkoušejte některé z tvrdých masážních míčků, popřípadě masážní tyče. Díky svému tvaru a možnosti působit větší silou na svalovou tkáň se dostanou do větší hloubky svalů a účinek automasáže je tak efektivnější. 

 

Když už budete některý z masážních prostředků pořizovat, měli byste také znát základní techniky masáže. Správným používáním zajistíte kýžený efekt automasáže, naopak nesprávné použití by mohlo i vašemu tělu škodit.
 

 

Nahoru
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace